Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Pro učitele - Co jsou pIšQworky?

Schovávají Vám studenti pod lavicí čtverečkované papíry zaplněné křížky a kolečky? Tak jim dejte prostor ukázat, že to není jen jednoduchá hra o tom, kdo si nevšimne pátého symbolu v řadě, ale logická hra, při níž můžou ukázat svoje strategické myšlení v mistrovství škol pIšQworky.

Není potřeba, aby vynikali v matematice, ani nemusí mít samé jedničky. Dokonce nepotřebují zvláštní kreslící um, pokud symbol trefí do čtverečkované sítě 15x15. Stačí sestavit pětičlenný tým nadšených hráčů a pomoci jim vyplnit online registraci. Do soutěže pIšQworky můžete přihlásit středoškoláky a žáky druhého stupně zš. Důležitý je týmový duch a nadšení, jen na týmu totiž záleží, jestli si najde svoji taktiku a jak bude trénovat, aby se dostal do finále, kde se každý rok hraje o báječné ceny. Na soutěži je ale hlavní nezapomenutelná atmosféra a setkání s dalšími hráči.

Pravidla jsou snadná. Soutěž pIšQworky má čtyři úrovně. Ve školních kolech se vyberou ti nejlepší a sestaví se až čtyři týmy studentů. Tyto týmy pak pojedou reprezentovat školu na oblastní turnaj. Výherci oblastních kol postupují do třetí úrovně, tedy do kol krajských. Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou v prosinci poprat o titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna.

Pod organizací soutěže je podepsáno Student Cyber Games, z. s. SCG je organizací akčních mladých lidí, která se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát nadšenců, z nichž většina začínala jako soutěžící.

pIšQworky letos oslaví své kulatiny. Není to pět v řadě, ale už deset svíček na dortu. To dokazuje i úspěch v minulých ročnících v České republice i rozšíření na Slovensko. Oslavte to letos s námi!