Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Pro studenty - Co jsou pIšQworky?

Do již desátého ročníku soutěže pIšQworky se může zapojit každý středoškolák a žák druhého stupně ZŠ. Stačí sestavit pětičlenný tým, zvolit si zástupce a vyplnit online registraci. Není třeba žádná velká příprava ani náročný trénink. Každý, kdo má čtverečkovaný papír a tužku, má šanci uspět. Zúčastnit se může kdokoli, ale vyhraje ten, kdo prokáže schopnost logicky myslet, taktizovat a táhnout v týmu za jeden provaz.

Pravidla pIšQworek jsou jednoduchá. Soutěž má čtyři úrovně. Ve školních kolech se vyberou a sestaví až čtyři týmy studentů. Ti pak zamíří reprezentovat školu na jeden z více než stovky oblastních turnajů. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, kde se utkají na krajských turnajích. Přeborníci z krajů pak přijedou bojovat o titul mistra na finálové utkání 8. 12. 2017 v Brně.

Nepůjde pouze o české mistrovství, i letos se odehraje několik turnajů na Slovensku. Vítězné týmy také postoupí do brněnského grandfinále, které bude tím pádem česko-slovenské.

Kromě věcných cen od našich partnerů, jako jsou pobyt v adrenalinovém parku, deskové hry nebo batohy, si každý pIšQworkář odnese spoustu nových kontaktů i zážitků, a to nejen z pIšQworkových bojů. Navíc jsou pIšQworky prestižní a známou hrou, což dokazuje i to, že o minulých ročnících byly v celé České republice napsány desítky novinových článků a natočeno několik rozhlasových a televizních reportáží.

Pod organizací soutěže je podepsáno Student Cyber Games, z. s. SCG je organizací akčních mladých lidí, která se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát nadšenců, z nichž většina začínala jako soutěžící. Zájemci o spolupráci mohou napsat na cerveny@scg.cz a připojit se k organizačnímu týmu.

pIšQworky letos oslaví své kulatiny. Není to pět v řadě, ale už deset svíček na dortu. To dokazuje i úspěch v minulých ročnících v České republice i rozšíření na Slovensko. Oslavte to letos s námi!