Dej soupeři X.O.!

Bobří banda postupuje

Chladné ráno 21. 11. neodradilo středoškoláky z Hradce Králové od toho, aby přišli na Gymnázium J. K. Tyla a zahráli si o postup do krajského kola. Celkem 7 týmů se sešlo v krásné budově na břehu Labe a bylo připraveno bojovat. Tomu napovídaly i názvy týmů (např. Ranaři a Trhači).

Dochvilnost týmů byla až překvapivá, a tak jsme v devět mohli začít s úvodní prezentací a rovnou se pustit do zápasů ve skupinách. Ve skupině A hrály 4 týmy a jejich zápasy byly velice rychlé, snad ani jeden nevyužil na zápas plných 15 minut, v jednu chvíli se dokonce ani ne minutu po spuštění časomíry ve třídě zaznělo: „no tak to bylo fakt rychlý!“, což všechny přítomné hráče rozesmálo.

Skupina D, ve které byly 3 týmy, byla o něco rozvážnější, první zápas skončil pouhých pár sekund před uběhnutím stanovených 15 minut. Nakonec ale byly zápasy ve skupině v půl jedenácté dohrány. Skupiny opanovala místní gymnázia, do play-off postoupili Bedřichovci - znovu a Weiß tým z Gymnázia Boženy Němcové a Trhači a Bobří banda z domácího gymnázia J. K. Tyla.

Při play-off se atmosféra ve třídě značně utišila a hráči se plně soustředili na svoje výkony. K žádnému dramatu však nedošlo, Bobří banda porazila Trhače bandu a získala si tak své místo ve finále vedle Weiß týmu. Souboj o 3. místo byl nakonec napjatější než samotné finále, neboť hned dva zápasy si vyžádaly plnou časomíru. Dva hráči se dokonce rozhodli, že nechtějí dokazovat, že by jeden nebo druhý vyhrál, ale i tak si partii s chutí dohráli.

Ve finále nakonec Bobří banda udolala Weiß tým vysokým skóre 18:2 a stala se mistrem oblastního kola. Třetí místo získali Bedřichovci, kteří porazili Trhače.

 

Pořadí:

1. místo: Bobří banda (Gymnázium J. K. Tyla) ve složení: Matyáš Zemánek, Jan Kocián, Ondřej Havel, Pavel Hlavsa, Petr Koubalík

2. místo: Weiß tým (Gymnázium Boženy Němcové) ve složení: Tomáš Novák, Daniel Jiří Hanzlík, David Weishaupt, Vojtěch Dedek, Lukáš Praus

3. místo: Bedřichovci, (Gymnázium Boženy Němcové) ve složení: Šimon Chvátil, David Capoušek, Vojtěch Wagner, Štěpán Fojtík, Adam Prchlík