Dej soupeři X.O.!

Uherským Hradištěm se prohnala Větrná smršť

Turnaj v pIšQworkách na střední škole Mesit v Uherském Hradišti opět po roce opanovala Větrná smršť ze Základní školy Větrná v Uherském Hradišti. V konkurenci dalších jedenácti týmů si vybojovali titul i postup na krajský turnaj, přestože čelili i o několik let starším protivníkům.

Oblastní turnaj v pIšQworkách hostila v pátek 9. 11. Střední škola Mesit v Uherském Hradišti. Hráči osmi týmů ze středních škol a čtyř ze základních byli připraveni na bitvu křížků a koleček, která měla vést k jedinému. Dát soupeři K.O. Mnohdy to vypadalo na bitvu Davida s Goliášem, kdy Goliáš se chystal Davida zadupat do země. „Hrajeme s těma děckama,“ ozývalo se radostně od stolu z úst středoškoláků. Smích je ale brzy přešel. Nazývat tak Větrnou smršť (Základní škola Větrná, Uherské Hradiště) nebylo chytré. Mesiťáky (Střední škola Mesit) i Letce (Střední škola letecká, Kunovice) zničili v poměru 16:4, respektive 20:0. Letcům pak remízou přistřihli křídla Mesiťáci a vystavili jim tak letenku zpět do Kunovic.

Nazývat dětmi Krtky 14-17 z Katolické základní školy z Uherského Brodu nebylo stejně tak chytré. Přestože Krtci nebyli tak dominantní, vždy se jim podařilo podvrtat se do schémat soupeře. Duchtíkovci z Mesitu si to tedy opět rozdali o postup s Kunovian - Airforce (Kamikaze Harakiri) z Letecké školy, kdy tentokrát útoky šílených letců byli natolik zdrcující, že se Duchtíkovci s turnajem museli rozloučit. Takové drtivé ztráty prostě nezvládli.

Velmi statečně se pral i tým Šumice, ze Základní školy Šumice. Nejprve remizovali s pořadatelskými Gumítky, následně drtivě porazili děvčata z LoserTeamu (Církevní střední škola pedagogická a sociální, Bojkovice). Na první místo to nakonec nestačilo, neboť Gumítci naprosto vygumovali LoserTeam, který očividně svůj název zvolil záměrně.

Jen ve skupině A nedokázali žádnou výhru vybojovat Piškvorkáči ze základní školy ve Starém Městě, přestože jejich výsledky nebyly vůbec špatné a příští rok se rozhodně mohou poprat i o semifinále. O vítězství opět bojovala domácí škola se střední leteckou. Domácí Piďoři nenechali nic náhodě a svými přesně mířenými ranami sestřelili 315. divizi.

Souboje hráčů ve čtvrtfinále přineslo zajímavé výsledky. Vítězové svých skupin, Piďoři a Gumítci neustáli roli favoritů a s turnajem se rozloučili. Piďoři v bratrovražedném souboji padli s Mesiťáky velmi těsně, zato Gumítci byli velmi gumoví a nálety na své symboly neustáli. Naprosto zdrceni z turnajem odkráčeli. V dalším ze soubojů se poprala 315. divize s Větrnou smrští. Přírodní živel nedokázali zkrotit ani letci, na svých strojích tak nedokázali doletět ani do vysněného semifinále. V tuto chvíli bylo jasné, že alespoň jeden finalista a postupující na krajský turnaj bude ze základní školy. Krtci totiž vyzvali Šumice. Přestože se Šumičané snažili, nedokázali zkrotit řádění tohoto živočicha, který jim dokázal naprosto rozrýt celý hrací arch a nakonec slavil vítězství.

V semifinále změřily své síly týmy Krtci 14-17 s Větrnou smrští. Uherskobrodští Krtci se snažili podkopat pod soupeřem a rozhodit ho, Větrná smršť však řádila naprosto všude. Krtci se po prohře 18:2 zavrtali hluboko pod zem a čekali na svého soupeře. A čekání to bylo dlouhé, neboť v zápase mezi Mesiťáky a Kunovian – Airforce (Kamikaze Harakiri) rozhodoval až rozstřel. Vybraný bojovník Kunovian- Airforce byl připraven na svůj poslední útok. Byl si vědom, že v sázce je vše. Napětí se dalo krájet. Domácí věřili svému zástupci, že šíleného letce dokáže sestřelit. A také se mu to podařilo. Kunovian pak přemýšleli, zda provést své pověstné harakiry. Rozhodli se ale počkat a zahrát si ještě o třetí místo. Když je ale drtivě porazili Krtci 14-17, nebylo cesty zpět.

Finále opět proti sobě svedlo Mesiťáky a Větrnou smršť. Mesiťáci po úspěšném rozstřelu byli připraveni odčinit svou prohru ze skupiny a zvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Větrná smršť ale znovu ukázala svou sílu, mocně zadula a dovolila Mesiťákům jen dva body útěchy. Toto drtivé vítězství tak naprosto ukázalo jejich sílu a po roce se opět podívají na krajský turnaj. Budou i zde jejich výsledky tak ničivé? To ještě nevíme, už teď je ale jasné, že si na ně budou muset dát pozor i středoškoláci.

 

Pořadí:

1. místo: Větrná smršť (Základní škola Větrná, Uherské Hradiště) ve složení: Jakub Kaláč, Martin Svoboda, Vítězslav Katrňák, Ladislav Novák, Sára Hodulíková

2. místo: Mesiťáci (MESIT střední škola, Uherské Hradiště) ve složení: Jaromír Andrýsek, Martin Bachan, Rudolf Nejezchleba, Dominik Šilhavý, Lukáš Kolařík

3. místo – Krtci 14-17 (Katolická základní škola, Uherský Brod) ve složení: William Urbanec, Michael Bulejko, Jakub Šobáň, Michal Bartoš, Tobiáš Šebestián Lekeš