Dej soupeři X.O.!

M3 ovládlo Liberec

Napínavý souboj koleček a křížků, ke kterému se sešlo patnáct týmů z devíti škol, byl k vidění v úterý 6.11 na Gymnáziu F.X. Šaldy v Liberci. Týmy dorazily v hojném počtu a připravily se k nadcházejícímu turnaji, ze kterého mohly postoupit do krajského kola pouze tři z nich. Mezi účastníky panovala přátelská nálada a sportovní duch, což je provázelo po celé dopoledne.

Souboje ve skupinách byly převážně jednoznačné, až na skupinu C, kde remizovaly týmy Pišqworáci a Čtverečky. Rozhodl až duel mezi Jakubem Juráskem a Petrem Šmídem, který s přehledem vyhrál Petr Šmíd a posunul tak tým Pišqworáci na 1. místo ve skupině. Ovšem toto nebyl ojedinělý případ. K velmi napínavému duelu došlo také mezi Jaroslavem Hořákem z Pět statečných a Matějem Novenkem, který reprezentoval tým 101010.

 

Poté jsme se bohužel museli rozloučit s týmy, které v litém boji o postup neuspěly. Ovšem i v tomto případě účastníci neklesli na mysli a odešli ze souboje se vztyčenou hlavou.

 

Poté již začalo play-off. Hned v prvním kole dopadla partie mezi týmem Pišqworáci a  Gymnázium Frýdlant remízou. Tím pádem se musela partie rozhodnout duelem. Střetl se již známý duelář Petr Šmíd s Bedřichem Pokorným. Duel byl rozhodnut již po 4 minutách suverénní výhrou Petra Šmída.

 

V souboji o postup do finále a jistý postup se utkaly týmy Pišqworáci s Pět statečných a M3 s Lázlíčka. S vidinou jistého postupu se do další partie vrhly týmy M3 a Pět statečných. Ve tvářích ostatních dvou týmů byla vidět nejistota ohledně jejich postupu na krajský turnaj.

 

V partii mezi týmy M3 a Pět statečných už byla znát radost z postupu, ale i přesto nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Nakonec zvítězil tým M3 s výsledkem 13:7. Druhá partie byla zajímavější, jelikož se bojovalo o postup na krajský turnaj. Bohužel i přes veškerou snahu Pišqworáci prohráli a z postupu se zaradovala Lázlíčka.

 

  1. Místo: M3 ( SŠ a ZŠ Na Bojišti Liberec) Jakub Doubek, David Pařík, Patrik Zita, Filip Marek, Pavel Bečička

  2. Místo: Pět statečných (Gymnázium F. X. Šaldy Liberec) ve složení: petr Sokol, Josef Kubr, Jaroslav Hořák, Ondřej Chwiedziuk, Filip Kochan

  3. Místo: Lázlíčka (JerGym Liberec) ve složení: Matěj Kůstka, Ondřej Ilek, KArolína Losenická, Jakub Slunečno, Kateřina Pivoňková