Dej soupeři X.O.!

Tláskalka Crew obhájila roli favorita

V oblastním kole na SPŠE V Úžlabině sebevědomě zvítězil tým Tláskalka Crew. Proč se tým musel přejmenovat? Proč si musel kapitán jiného týmu pětkrát třást rukou? Kdo by si dal dobrej ledovej mega čaj? To vše se dozvíte v článku.

Třináct týmů rozehrálo na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Úžlabině v pochmurném listopadovém dni své partie. Kdo by ale čekal, že šedivá obloha negativně ovlivní náladu účastníků, mýlil by se. Hráči v boji o přežití ve skupinách nasadili zběsilé tempo z loňska a postupně ještě zrychlovali. Už po necelé hodině tak bylo jasné, kdo soutěž opustí a kdo bude pokračovat dál. Všichni hráči bojovali se ctí a nikdo z postupujících týmů nedostal výhru zadarmo.

Mezi vypadnutými týmy byl i tým Říše, který utrpěl dvě drtivé porážky 0:20. Zlí jazykové tvrdí, že šli na turnaj proto, aby se vyhnuli škole a mohli připravovat svůj maturitní večírek. My v redakci pIšQworek ale máme v situaci jasno – vyhnuli se přípravám maturitního večírku, aby se mohli zúčastnit turnaje, a toho si vážíme. Úctyhodný je i fakt, že někteří nováčci porazili už ostřílené týmy a vyřazovací zápasy tak byly patřičně napínavé.

Ani v play-off tempo nepovolilo a brzy se střetla letošní nejlepší čtyřka – Tláskalka Crew, Suchaři, GEKOM I a Dobrej ledovej mega čaj. Z loňského vítězství týmu GEKOM I by někdo mohl nabýt dojmu, že letos jde o ten samý tým, ale není tomu tak. Na Gymnáziu Elišky Krásnohorské se týmy číslují podle pořadí ve školním kole. Avšak loňští GEKOM I letos ve školním kole skončili druzí, a číslovka II jim byla natolik proti srsti, že se přejmenovali na Tláskalka Crew. Letos jsme tak měli na turnaji GEKOM I a GEKOM III, ale v úplně jiném složení než loňský GEKOM I a GEKOM II.

Podstatné ale je, že letošní GEKOM I po velice vyrovnaném souboji, ve kterém došlo i na rozstřelovací duel, nakonec porazil Suchary z pořadatelské školy a obsadil celkové třetí místo. Na finálovém stole nově vzniknuvší Tláskalka Crew slušnou převahou 14:6 přehrála dosud neporažený Dobrej ledovej mega čaj z Gymnázia Omská. Ten oproti loňsku ale postoupil ze třetí příčky na druhou a zajistil si tím místo v krajském turnaji. Možná příští rok Nejlepší ledovej giga čaj bude útočit na pohár... Vítězná Tláskalka Crew se svého postu ale jistě bez boje nevzdá.

A nakonec i smutná zpráva. Při boji o třetí místo se tým GEKOM I předčasně vzdal naděje na postup a při rozhodujícím duelu kapitánů se ostatní členové po anglicku vytratili. Překvapený kapitán GEKOM I ale i bez podpory spoluhráčů duel vyhrál a zajistil tím celému týmu bronzové umístění. Diplomy si tak musel přebírat sám, stejně jako potřást si rukou s organizátorem.

1. místo: Tláskalka Crew (Gymnázium Elišky Krásnohorské) ve složení: Jáchym Trajhan, Marek Bubeníček, Ondřej Kujal, Marek Schatz, Matěj Skuhravý
2. místo: Dobrej ledovej mega čaj (Gymnázium Omská) ve složení: Radim Křesťan, Jakub Fanta, Václav Hlinka, Michael Vondra, Matěj Míšek
3. místo: GEKOM I (Gymnázium Elišky Krásnohorské) ve složení: Vašek Krňák, Lukáš Cholenský, Jakub Kirschner, Jan Janáček, Kristián Koliáš