Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Brnu vládne CHAOS

Ve středu 29. listopadu se na Gymnáziu, tř. Kapitána Jaroše konal krajský turnaj soutěže pIšQworky. Šestnáct nejlepších týmů z oblastních kol si přijelo zahrát o postup do celorepublikového kola, a tím pádem o možnost zařadit se mezi českou špičku v piškvorkách.

Turnaj nabral hned na svém začátku zpoždění, plynulost hry ale zvládla ztracený čas rychle dohnat. Přestože byly týmy většinou vyrovnané, partie netrvaly dlouho a hra v základní skupině tak rychle skončila. Už v ní se ale objevilo několik favoritů, kteří od začátku turnaje udávali směr hry. Byly to hlavně týmy GML A (42 bodů v základní skupině), CHAOS (53 bodů v základní skupině) nebo domácí tým Jaroška 1 (55 bodů v základní skupině).

Tyto týmy zvládaly pavoukem relativně suverénně proplout. Přesto se objevil soupeř, který uměl potrápit, a skóre tak končilo třeba 12:8. I tak se ale CHAOS, Jaroška 1 i GML A, ke kterému se ještě připojil partnerský tým GML B z Gymnázia Matyáše Lercha, probojovali do semifinále.

CHAOS si udržel vítěznou linii a porazil GML B. Tým Jaroška 1, který vedl od začátku celý turnaj, ale neobstál proti GML A, tím přišel o postup do grandfinále a musel se spokojit s možností obsadit třetí příčku. Finále ale přineslo neobvykle vyrovnané souboje. Partie často končily remízou a zpravidla až po patnácté minutě vzájemné hry. CHAOS si nakonec dokázal obhájit vítězství z minulých let a porazil tým GML A těsně 12:8. Tým Jaroška 1 zvládl porazit tým GML B nejtěsnějším možným rozdílem 11:9.

Gratulujeme vítězům a těšíme se na Grandfinále!

 

Konečné pořadí:          

1. místo: CHAOS (SPŠ Jedovnice) ve složení: Radim Res, Jakub Kuběna, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek a Jiří Kocman

2. místo: GML A (Gymnázium Matyáše Lercha) ve složení: Dominik Hrůza, Dominik Fryda, Tomáš Dvořák, Jakub Horák, Semir Arabo

3. místo: Jaroška 1 (Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše) ve složení: Jiří Vala, Josef Minařík, Filip Bečka, Lubor Čech, Martin Prokop

 

Fotogalerie na Facebooku