Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Litoměřický Rubikon překročen!

     V úterý 14. listopadu se v budově SOŠ pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích konalo oblastní kolo 10. ročníku soutěže pIšQworky. Turnaje se zúčastnilo 12 týmů z 8 škol, týmy byly rozděleny do 4 skupin po 3. Pohár pro vítěze si odnesl tým Alea iacta est z litoměřického Gymnázia Josefa Jungmanna, když ve finále přemohl Gymlovo Tým 2 z Gymnázia Lovosice.

     Turnaj se začal s mírným zpožděním. Jeden z týmů byl totiž ošálen skutečností, že pořadatelská škola disponuje dvěma pracovišti a dostavil se na to špatné. Naštěstí si své zaváhání včas uvědomil a záhy dorazil za ostatními.

     Skupinová fáze již proběhla bez komplikací. Ve skupině A jsme se po jejím odehrání rozloučili s Draky z Třebenic (ZŠ a MŠ Třebenice), kteří sice chrlili na své soupeře oheň, ale nebylo ho tolik, aby na protivníky stačil. Postup do další fáze tak vylovili SOS Lovci (ŠOŠ technická a zahradnická Lovosice) a Piškvoříni (VOŠ, OA, SŠ a JŠ EKONOM Litoměřice). Boj o pokračování v soutěži byl velmi napínavý ve skupině B. Zatímco Gymlovo Lovci křížků (Gymnázium Lovosice) nachytali 38 bodů ze 40 možných, o dalším postupujícím rozhodl až třetí zápas ve skupině. Štastnější nakonec byly Křížky z Ekonomu (VOŠ, OA, SŠ a JŠ EKONOM Litoměřice), které překřížkovaly GRAFIKY (SŠ a MŠ grafická Litoměřice), pro něž turnaj skončil. Skupina C předznamenala pozdější vývoj turnaje, tým Alea iacta est (Gymnázium Josefa Jungmanna Litoměřice) postoupil z prvního místa následován týmem Gymlovo Tým 2 (Gymnázium Lovosice), s XO na pátou (VOŠ, OA, SŠ a JŠ EKONOM Litoměřice), kteří ve skupině získali jediný bod, jsme se rozžehnali. Ve skupině D se podařilo domácím SŠPGHS uzavřít první fázi s krásným skóre 20:20 na druhém místě, zvítězili Barákovci (ZŠ Antonína Baráka Lovosice), bez bodu skončili Ekonomáci (VOŠ, OA, SŠ a JŠ EKONOM Litoměřice). Všichni zbyvší účastníci byli natěšeni, kterak se bude turnaj dále vyvíjet…

     Tři ze čtyř čtvrtfinále skončila docela jednoznačně. SOS Lovci si poradili s Křižky z Ekonomu 16:4, Alea iacta est stejným poměrem pokořila SŠPGHS, a Gymlovo Lovci křižků vyřidili Piškvoříny 14:6. Poslední čtvrtfinále mezi Barákovci a Gymlovo Tým 2 dospělo k rozstřelu. Šťastnější volbu měl nakonec kapitán druhého jmenovaného týmu, který zvolil sám sebe, rychle zvítězil, a poslal svůj tým do semifinále.

     Semifinálové zápasy se ukázaly být velmi protikladné. Zatímco Alea iacta est převálcovala SOS Lovce 20:0, derby lovosických gymnazistů musel rozhodnout další rozstřel. Kapitán týmu Gymlovo Tým 2 naboural přísloví, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Veni, vidi, vici, chtěl by asi říci. Druhým úspěšným rozstřelem tak zajistil svému týmu finále.

     Třetí místo měli vylovit Gymlovo Lovci křížků, nebo SOS Lovci. V odchytu byli nakonec úspěšnější gymnazisté, kteří si snad aspoň mírně zvedli náladu po těsně prohraném semifinále. V boji o celkový triumf v turnaji se utkaly celky, které se již jednou střetly, totiž ve skupině C: Alea iacta est  a Gymlovo tým 2. Zatímco ve skupině zvítězili latiníci docela jasně – 14:6 – finále bylo dramatičtější. Po nervy drásajícím souboji – 11:9 – však tým Alea iacta est vybojoval pohár, a hlavně postup do krajského kola. Jejich finálový soupeř, Gymlovo Tým 2, nemusí smutnit, protože se velmi pravděpodobně krajského turnaje také zúčastní.

Ústí nad Labem, těš se! A nezapomeň: kostky jsou vrženy!

1. místo: Alea iacta est, Gymnázium Josefa Jungmanna Litoměřice (Kryštof Janda, Benedikt Janda, Vojtěch Linhart, Jiří Kanda, Eva Tylová)

2. místo: Gymlovo Tým 2, Gymnázium Lovosice (Ondřej Hrabáč, Alexandra Malecká, Václav Chládek, David Korner, František Hanzl)

3. místo: Gymlovo Lovci křížků, Gymnázium Lovosice (Tomáš Jurášek, Světlana Truhlářová, Michal Drašnar, Michal Žáček, Matěj Ryšavý)

 

Fotogalerie

Fotogalerie na Facebooku