Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

V Kladně útočí nové káčátko!

     Gymnázium v Kladně dnes 14. 11. 2017 propadlo pIšQworkám. Spousta mladých lidí přijela změřit své schopnosti v logické hře pIšQworky. Tři domácí týmy obsadily všechny 3 medailové pozice a ukázaly všem, že jsou silným soupeřem!

     Soutěžící se rozdělili do 4 skupin (3 skupiny po třech a jedna po dvou), z nichž postoupily vždy dva nejlepší týmy. Šťastnou ruku při losování a automatický postup do play-off měly domácí týmy z Gymnázia Kladno: Piškvorkáři a Think like Karel! Oba týmy se spolu utkaly o to, s kým budou v play-off hrát. Zápas ale skončil remízou, a tak nastal čas pro první rozstřel dnešního dne. První místo za tým Piškvorkáři vybojoval Matěj Votoček, který porazil Jáchyma Postolku.

     Ostatní týmy ale tak klidné nebyly, věděly, že hrají o postup. Ve skupině C jsme se museli rozloučit s Kluky v akci! ze základní školy Kladno. Ti svou akci rozjeli remízou s týmem KKANS (též ZŠ Kladno) a nakonec jim postupové místo uteklo o pouhé dva body. V této skupině suverénně vyhrál Ltým z hostící školy.

     Ve skupině D se utkaly dva týmy ze základních škol Pcheráci (ZŠ Pchery) a Kokosy (ZŠ Tuchlovice) spolu s Rakeťáky ze SPŠ stavební a OA Kladno. Pcherákům se bohužel nepovedlo vyhrát ani jeden zápas a svůj turnaj tak skončili ještě před pavoukem.

     To ale bylo ve skupině B. První postupové místo shráblo NKJT z hostícího gymnázia. O druhé postupové místo kvůli shodnému skóre, bojovali v rozstřelu Šimon Kulhavý ze Sajmons group a Lukáš Pelikán ze Shrimpers. Šimon naštěstí nezaváhal a vybojoval postup do play-off, kde je čekali Piškvorkáři.

     Po prvním kole play-off vypadly týmy SAJMONS GRUP ze SPŠ stavební a OA Kladno, Think like Karel! z Gymnázia Kladno a Kokosy ze ZŠ Tuchlovice. O postup do první čtyřky dále bojovali Lenka Slabá (L tým) a Ondřej Lukas (Rakeťáci). Lenka ukázala, že v žádném případě není slabá a poslední postupové místo patřilo opět hostící škole.   

    Lteam i nadále ukázal, že není vůbec snadným soupeřem. Proti Piškvorkářům vyhrál 14:6, což je posunulo až do velkého finále a zápasu o první místo. Zde se utkali s týmem NKJT, který ze čtyřky postoupil jako jasný favorit, když porazil tým KKANS bez ztráty jediného bodu.

     Poslední minuty turnaje byly napínavé a velice vyrovnané. Týmy bojující o třetí a čtvrtou příčku ani do posledních chvilek neztrácely úsměv na tváři. Děvčata z týmu KKANS, která vybojovala čtvrtou příčku, ukázala, že pIšQworky baví i holky! Týmy, které hrály o jediné postupové místo, mírně zvážněly, ale nakonec postup s přehledem vyhrál tým NKJT aneb „Nové káčátko je tu“.   

 

Pořadí:

1. místo: NKJT (Gymnázium, Kladno) ve složení: Matěj Kipner, Jan Dáňa, Filip Brukner, Daniel krupička, František Fňukal

2. místo: Ltým (Gymnázium, Kladno) ve složení: Lenka Slabá, Luděk Svoboda, Aleš Rudovský, Jaroslav Stříbrný, Marek Mika

3. místo: Piškvorkáři (Gymnázium, Kladno) ve složení: Matěj Votoček, Jakub Hořejší, Vít Kadlec, Kateřina Brtová, Tomáš Olbrecht

 

Fotogalerie

Fotogalerie na Facebooku