Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

XO ve vlaku poprvé. Netradiční turnaj zná svého vítěze

12 kluků, 4 holky. 15 Čechů, 1 Slovenka. 16 středoškoláků první říjnovou sobotu nastoupilo v Praze do vlaku ve směru České Budějovice, aby si užili jedinečnou akci pIšQworky ve vlaku. Soutěžící čekala řada partií, seznámení s ostatními hráči a organizátory i skvělé ceny od Českých drah a dalších partnerů.

Před jedenáctou hodinou se na hlavním nádraží v Praze v ČD Lounge začali scházet první soutěžící. Po prezenci a krátkém úvodu se už běželo na vlak a turnaj mohl začít. Ještě v rychlosti projít pravidla a zopakovat SWAP, pak už hráče čekalo jen rozlosování do dvou skupin po osmi. 

„Proč zrovna pIšQworky ve vlaku?“ Zeptali jsme se pana Zdeňka Šůchy, event managera Českých drah. „Je to zajímavé spojení aktivit pro mládež, kdy se piškvorky můžou dát dohromady s cestováním.“ Odpověděl nám s úsměvem.

Během cesty do Českých Budějovic se odehrála první část zápasů. Po třech kolech si z první skupiny nejlépe vedl Vojtěch Voráček s 12 body a Monika Zouzalová s 11 body a z druhé skupiny, ve které to bylo vyrovnanější, Olda Hujer s 10 body a Blanka Ježková s 9 body. 

Na chvilku se nechal turnaj turnajem a soutěžící si spolu s organizátory zahráli krátkou seznamovací hru. Dozvědět jste se při ní mohli například, že pro Víťu Kříže je nejlepší jídlo na světě pomeranč nebo že Pepa Šíp, jeden s organizátorů, by nejraději žil na vlastním ostrově.

Po krátkém oddechu se pokračovalo v pIšQworkách, skupiny se dohrávaly až do Českých Budějovic. Následoval oběd a po čtvrté hodině se mohlo pokračovat v utkáních ve skupinách. Dokončila se poslední dvě kola a tím se rozhodlo, kdo postoupí do play-off a kdo už se boje o první místo nezúčastní.

Ti, kteří vypadli po skupinách z turnaje, pokračovali utkáními o 9. – 16. místo. První čtyři z každé skupiny hráli o zajímavější umístění a zápasy začaly být delší a napínavější.

V druhém pavouku o 9. místo se ve finále střetli Šimon Šindelář s Oldou Hujerem. Po vyrovnaném souboji vyšel jako vítěz Olda.

 „Do pIšQworek ve vlaku jsem se přihlásil, protože mě piškvorky baví. Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál, i když jsem vypadl už ve skupině a nepostoupil jsem do pavouka o první místo. S kamarádem teď budeme hrát i mimo turnaj než dorazíme do Prahy, byla to sranda.“ Odpověděl Olda Hujer na naše otázky.

Utkání o první místo bylo ještě zajímavější. Za holky se do play-off probojovala Kika Kozeleková, Blanka Ježková a Monika Zouzalová, za kluky Michal Hejda, Víťa Kříž, Filip Marek, Vojta Voráček a Patrik Materna.

„Líbilo se mi tady, přihlásila jsem se proto, že ve škole vždycky hrajeme školní kolo, tak jsem to chtěla zkusit. Myslím, že jsem mohla hrát líp, ale postoupila jsem aspoň do pavouka, takže dobrý.“ Řekla Monika Zouzalová po prvním kole pavouka, ve kterém vypadla.

Pak už následovalo finále. Vojta Voráček a Michal Hejda vedli opravdu vyrovnaný souboj, ale nakonec, možná díky štěstí, možná díky zkušenostem z našich klasických turnajů, vyhrál Vojta a stal se prvním vítězem XO ve vlaku.

Michal je za druhé místo rád. „Tak já jsem hodně spokojený s druhým místem, ale asi jsem nehrál úplně nejlíp, nakonec bohužel vyhrál ten lepší.“ 

„Myslím si, že jsem dnes nepodal úplně nejlepší výkon, který jsem mohl, ale jsem spokojený, protože nakonec se mi podařilo porazit Michala.“ Komentuje své vítězství Vojta „Už když jsem byl malý, piškvorky byly mou velkou láskou, pak se naskytla příležitost jít na pIšQworky, a tak jsem od sedmé třídy propadl této hře. Když jsem viděl, že je nějaká další akce spojená s pIšQworkami, tak jsem neváhal a hned jsem se přihlásil.“ Dodává vítěz a děkuje za zorganizování tohoto turnaje. „Příští rok by se mělo přihlásit více lidí, podle mě to bylo nedoceněné počtem účastníků na to, jak to bylo dobře zorganizované.“

Napínavé souboje, spousta zábavy, pohodová atmosféra a skvělá parta lidí. To byly pIšQworky ve vlaku 2017. Těšíme se na vás na dalších turnajích!

1. místo: Vojta Voráček

2. místo: Michal Hejda

3. místo: Filip Marek