Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

„Ksó ksó“ turnaj na Vídeňské ovládly domácí týmy

            Drtivým vítězstvím pořadatelského gymnázia na Vídeňské skončil čtvrteční oblastní turnaj. Čtyři domácí týmy s přehledem vyhrály souboje ve skupinách a ani v play-off jim neudělalo problém obsadit celé semifinále. První místo si mezi spolužáky vybojoval tým KKK, na druhé postupové příčce skončil Gvid D.

            Patnáct týmů zastupujících čtyři školy se utkalo o dvě postupová místa. Souboj ve skupinách připomínal bleskovou válku a všem bylo brzy jasné, že domácí týmy opravdu hodně trénovaly a nepodcenily ani školní kolo. Do karet jim také hrálo, že spousta dalších soutěžících byli žáci mladších ročníků. I přes svůj věkový handicap se do play - off dostal TYM3 ze ZŠ Křídlovická nebo šikovný tým Kachňátka z gymnázia v Moravském Krumlově, který bohužel potkal budoucího vítěze turnaje hned v prvním vyřazovacím zápase. Svého zástupce do play-off protlačil také EDUCAnet, jejich Pro-tlak však nestačil na domácí Gvid C. Výsledné semifinále se pak hrálo v přátelské atmosféře, domácí už měli vítězství v kapse. Jako nejsilnější se ukázal tým KKK, hned v závěsu za ním ho následují týmy Gvid D, Gvid C a Gvid B.

            Pěknou atmosféru turnaji dodaly také prostory školní jídelny, kde i při počtu téměř 80 lidí bylo dost místa a žáci to posléze neměli daleko na vítězný oběd.


1.místo: KKK - Gymnázium Vídeňská, Brno: Ondřej Habr, Tomáš Kocourek, Eliška Killerová, Marušková Adéla, Daniel Geržičák

2.místo: Gvid D - Gymnázium Vídeňská, Brno: Jana Kuviková, Andrea Vlachová, Petra Staňová, Ota Mikušek, Tomáš Králíček

3.místo: Gvid C - Gymnázium Vídeňská, Brno: Roman Zapletal, Samuel Popelář, Ondřej Vítek, Jan Rybka, Ondřej Škrob

 

Fotogalerie

Fotogalerie na Facebooku