Žilinské GOMOKU si ve svém městě poradilo i s pIšQworkami

Daniel Pastera, 4. 11. 2016 v 17:39
Kategorie : Turnaje

Celkem deset týmů ze škol z celého Žilinska 4. 11. 2016 vyměnilo páteční dopolední výuku za reprezentaci na oblastním kole pIšQworek na Súkromé obchodné akadémii v Žilině.

Oproti loňskému roku se letošní turnaj na žilinské Súkromé obchodní akademii nesl již od počátku v trochu rodinnější atmosféře. Vloni se zde sešlo dokonce 22 týmů, dnes jich, díky přidání ještě jednoho turnaji v Žilině, bylo 10.

Zahájeno bylo téměř na minutu přesně, odbitím deváté hodiny ranní. Po rozlosování do dvou skupin se už pomalu začalo hrát. Zápasy v tabulce se odvíjely přesně podle harmonogramu, ale protože hrálo ve skupině 5 týmů, stejně se tato část relativně protáhla.

Ve skupině B měli vždy dohráno po deseti, patnácti minutách, naopak rozdíly sil ve skupině A byly sotva znatelné, vždy se vyčerpal téměř celý limit 20 minut. Nejednou muselo dojít k remíze z důvodu vypršení času.

Po dlouhých 5 kolech bylo vyřazeno vždy po jednom týmu z každé skupiny a konečně mohlo začít play-off, do kterého postoupilo hned 8 týmů.

Jestli se dalo o situaci ve skupině A hovořit jako o vyrovnané, tak to nebylo nic proti tomu, jaký stav panoval v části play-off. Zde bylo opravdu výjimkou, pokud se o postupu nerozhodovalo přídavným duelem.

Avšak nejnapjatější bylo finále – zde muselo dojít dokonce k druhému duelu, všem se už chtělo domů, avšak ani jeden z finalistů nechtěl nechat svůj tým druhý. Po další nervydrásající půlhodince bylo konečně rozhodnuto. Slavili vlastně oba, GOMOKU, že vyhrálo a X-men, že také postupují do krajského kola.

Tyto dva týmy proto čeká 14. 11. dlouhá cesta do Bratislavy, kde se setkají s těmi nejlepšími týmy z poloviny Slovenska.

Na závěr bych si dovolil poděkovat panu zástupci Lel’akovi za vytvoření naprosto perfektních podmínek k pořádání turnaje a zajištění skvělého technického zázemí.

Fotogalerie na Facebooku

1. místo: GOMOKU (Gymnázium Žilina, Varšavská cesta) ve složení: Matej Nemeček, Samuel Škoda, Martin Jurčo, Timotej Lukeš, Michal Dopita

2. místo: X - men (Žilina - Súkr. obchodná akadémia, Jarná 13) ve složení: Veronika Káčeriková, Simona Turancová, Kristína Jančová, Andrej Černák a Slavomír Záň §

3. místo: ELITA (Žilina - Gymnázium Žilina, Varšavská cesta) ve složení: Ivan Klbík, Marián Modranský, Martin Martinček, Veronika Kašová, Silvia Kudlová